Schone groenten in het schap
Verse groenten en fruit horen thuis in een gezonde voeding. Toch belanden er vaak groenten en fruit met resten bestrijdingsmiddelen in het schap. C1000 heeft nu schone paprika’s en tomaten in het schap liggen met het Weet Wat Je Eet-keurmerk, op aandringen van Stichting Natuur en Milieu en Milieudefensie.
FrEsteem, een groep van vooruitstrevende tomaten en paprika telers in Nederland, heeft gekozen om groenten te produceren die voldoen aan de eisen van het nieuwe keurmerk Weet Wat Je Eet. Samen met Natuur en Milieu en Milieudefensie werken de telers aan een duurzame glastuinbouw.

Er zijn concrete afspraken gemaakt. De telers van FrEsteem spannen zich bijvoorbeeld extra in voor een efficiënt en duurzaam energieverbruik. Ook verminderen ze de lichthinder en zorgen ze ervoor dat de kassen het landschap minder aantasten.
Opvallend zijn de afspraken om het gebruik van bestrijdingsmiddelen te verminderen. Er is een maximum gesteld aan het aantal bestrijdingsmiddelen dat op een product mag zitten. Bovendien gebruiken ze géén middelen meer die de milieuorganisaties op de ‘zwarte lijst’ hebben gezet. Deze middelen zijn volgens wetenschappelijk onderzoek risicovol voor de gezondheid en milieuvervuilend.
Al langere tijd roepen de Weet Wat Je Eet-organisaties supermarkten op om schoon voedsel te verkopen en de overheid om betere normen te stellen en handhaven. De telers van FrEsteem hebben met dit initiatief hun eigen verantwoordelijkheid genomen.
Mirjam de Rijk, directeur Natuur en Milieu, is blij met het resultaat. ‘Zo laten de tuinders zien dat het milieuvriendelijker kan, en dat ook willen uitdragen. Hulde! Uiteraard hopen we dat meer bedrijven dit goede voorbeeld volgen, want iedereen kan meedoen.’
De tomaten en paprika’s van Weet Wat Je Eet zijn vanaf deze week verkrijgbaar bij C1000.
Dit artikel verscheen in het aprilnummer van De Beter Wereld, een gratis magazine dat verkrijgbaar is op veel adressen.
- 07-04-2009 - Brussels akkoord over uitstel luchtnormen vraagt om spoedpakket
- 07-04-2009 - Uitstel kilometerheffing mag geen afstel zijn
- 03-04-2009 - Sloopregeling auto’s prima, financiering moet beter
- 03-04-2009 - Alles over elektrisch rijden in de nieuwe Terra
- 02-04-2009 - Regio ‘s-Hertogenbosch bouwt het slimst
- 02-04-2009 - EU brengt consument in verwarring met nieuw energielabel
- 01-04-2009 - Premier Balkenende omarmt Actieplan elektrisch rijden
- 31-03-2009 - C,mm,n en Natuur en Milieu: ‘Op naar één miljoen elektrische auto’s in 2020’
- 26-03-2009 - Vier de vijfde Nacht van de Nacht: voor een donkerder Nederland
- 26-03-2009 - Afschaffing vliegtax funest, investering in wind mooi